נישואין פתוחים

מהם נישואין פתוחים?

זהו קשר משפחתי שבו בני זוג נשואים מקיימים, בהסכמה הדדית, קשרים נוספים, הכוללים גם יחסי מין עם אנשים נוספים מלבד בני זוגם. כולל חילופי זוגות, קשרים של אהבה וחברות הכוללים גם יחסי מין עם בני זוג נוספים (פוליאמורה).

החלטת לקיים על נישואים פתוחים? כדאי שתכיר/י את ההשלכות המשפטיות הקיימות בנושא במידה ותגיעו לפירוד וגירושין.

קיימת בעיה משפטית בנישואין פתוחים?

בתי הדין בישראל הם הסמכות הבלעדית לביצוע גירושין ע"פ ההלכה היהודית. העבירה החמורה ביותר, ע"פ ההלכה הקיימת במסגרת הנישואים, היא אשת איש המקיימת יחסים אינטימיים (יחסי אישות) עם גבר אחר, גם אם הדבר בוצע בסכמת שני בני הזוג במסגרת "נישואים פתוחים" או במסגרת אירוע של "חילופי זוגות".
התנהגות כזאת, אפילו אם היא חד פעמית, עלולה לפגוע קשות בזכויותיה של אישה בהליך גירושין. לאשה אסור לקיים יחסי אהבה או יחסים אינטימיים עם גבר אחר גם אם בעלה מסכים לכך. הדבר עלול לפעול כנגדה והבעל עלול להשתמש בכך בעתיד במסגרת ההתדיינות בבית הדין.
אין בהלכה היהודית שוויון בתחום זה. גבר יכול לעשות ככל העולה על רוחו ולקיים יחסי אישות עם נשים אחרות, בתנאי שהן פנויות (אלמנה, גרושה, רווקה) ולא נשואות (אשת איש).
יתרה מכך: בעל שמעוניין לסלוח על "בגידה" אינו רשאי לכך ומחויב לתת גט לאשתו. האישה נחשבת "אישה אשר זנתה תחת בעלה", היא אסורה על בעלה והן על בועלה (המאהב), גם אם מדובר באירוע חד פעמי.

נישואין פתוחים

מה עלול לקרות לאשה שנחשבת "אישה אשר זנתה תחת בעלה"?

תוצאת "הבגידה" של אישה בבעלה היא חיוב בגט והפסד של מזונות אישה.
בניגוד למקובל לחשוב, אין המשמעות הפסד של רכוש או משמורת הילדים. זהו רגע קריטי בדיונים בבתי הדין ומומלץ לך שעורך הדין הטוב ביותר יהיה בצד שלך על מנת להגן על זכויותיך.

למה בעצם חשובה ההלכה היהודית בנישואין פתוחים?

במקרה והנישואין הפתוחים יעלו על שרטון סביר להניח שתגיעו לכדי גירושין. למרות שרוב הזוגות המנהלים נישואין פתוחים מאופיינים בדרך כלל בליברליות וחילוניות, הגירושין (לזוגות יהודים) בישראל מושתתים על ההלכה היהודית.

חשוב לדעת: בתכנון מושכל ומראש ניתן לצמצם את החשיפה לסיכונים שצוינו באמצעות הסכם בין בני הזוג תוך קבלת ייעוץ מקצועי מתאים.

לייעוץ בנושא נישואין פתוחים פנו אלינו

דילוג לתוכן