גירושין

איך להתגרש נכון?

הגעתם למבוי סתום והחלטתם שאינכם רוצים לחיות עוד ביחד. זהו רגע קשה ומצער ודורש מכם לעבור תהליך שאינו פשוט. בליווי וסיוע מקצועי אפשר לצלוח את הליך הגירושין בצורה טובה ונכונה ולהמשיך את חייכם ללא משקעים מיותרים, עגמת נפש וכעסים ופגיעה כספית. הדבר חשוב במיוחד כאשר ישנם ילדים משותפים והקשר בינכם ימשך, הלכה למעשה, לעוד שנים רבות.

גירושין אינם חייבים להיות קשים ויקרים ואינם חייבים להיות מלווים במשבר גדול עבור בני הזוג והילדים – ניתן לעשות את זה אחרת.

גירושין

איך להתגרש נכון? מתגרשים בהסכמה

הצעד הראשון לגירושין קלים יותר הוא להחליט על גירושין בהסכמה. זה יהיה תחליף למאבק משפטי מתיש שמאפיין רבים מהליכי הגירושין. במקום להתנגח בבתי משפט, מתבצע הליך של משא ומתן על כל נושאי הגירושין, עד שמגיעים להסכמות וחותמים על הסכם גירושין מאוזן והוגן.

ההסכם צריך להיות מנוסח על ידי עורך דין לגירושין, בהתאמה אישית לשני הצדדים. בשל משמעותיו הרבות של ההסכם הזה, הוא טעון אישור של ערכאה משפטית: בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, שיוודא כי אתם מבינים את השלכותיו של ההסכם וכי חתמתם עליו ללא שהופעל עליכם לחץ כלשהו, אלא מרצון חופשי וכן.

מה כולל הסכם גירושין?

ההסכם מתייחס לכל סוגיה שעולה בעקבות הגירושין: ילדים, משמורת ומזונות, רכוש, דירת מגורים, חשבונות בנק וחסכונות וכו'. הדרך לחתימה על הסכם גירושין, אינה תמיד קלה וזוגות רבים זוכים ליתרון רב בסיוע של מגשר גירושין מקצועי.

מה קורה בהליך גישור גירושין?

ההגעה להסכם גירושין נכון, דורשת דיאלוג פתוח ויעיל, שיסייע לגבש הסכמות בנושאים השונים. במסגרת הליך הגישור, יושב המגשר עם בני הזוג, ביחד ולחוד, מתעמק בנסיבות המקרה ומאתר את מוקדי המחלוקות המרכזיים. המגשר ניטרלי לחלוטין, מייצג שני הצדדים ומציע פתרונות מתאימים לכל סוגיה. הפתרונות יחייבו את הצדדים להגיע לפשרות מסוימות ולהשביע את רצון שני הצדדים. כדי שהליך של גישור גירושין יהיה פורה, חשוב שהמגשר יהיה עורך דין המתמחה בדיני גירושין, בעל ניסיון רב בהליכי גישור ודיני משפחה.

הליך הגישור הוא יעיל, מהיר וזול בהרבה מהליכי גירושין בבתי משפט. יחד עם זאת, יש בו חיסרון מובהק מעצם מהותו של ההליך. בניגוד לבית המשפט/הדין, למגשר אין סמכויות להכריע בצדקת אחד מבני הזוג. לעיתים, בני זוג אינם מצליחים להגיע להסכמה ואז פונים להליך גירושין בבית משפט/דין.

הליך גירושין?

כן, כאשר הגירושין אינם בהסכמה או שאחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, יש להגיש תביעת גירושין בה בני הזוג צריכים להוכיח את טענותיהם בנוגע למשמורת ילדים, מזונות חלוקת רכוש וכדומה. הדיונים בענייני גירושין ובענייני משמורת ילדים מתקיימים בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

קיימת חשיבות רבה למקום שבו מוגשת התביעה המשפטית. במקרים מסוימים עדיף לפתוח בהליכים המשפטיים בפני בית הדין הרבני ואילו באחרים עדיף לאחד מבני הזוג לפתוח את ההליך המשפטי דווקא בפני בית המשפט לענייני משפחה. הבחירה בין בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה חשובה ביותר. זו יכולה להיות הבחירה שתכריע בין ניצחון וכישלון התיק. לכן חשוב ביותר שהבחירה תיעשה באופן מקצועי ואסטרטגי על ידי עורך הדין שלכם. אם החלטתם להגיע לבית המשפט/הדין – אתם רוצים את העורך דין הטוב ביותר בצד שלכם.

לייעוץ בנושא גירושין פנו אלינו

דילוג לתוכן