גירושים בהסכמה

מהם גירושין בהסכמה?

גירושין בהסכמה, כשמם כן הם , בני הזוג שואפים להגיע למצב בו מיישרים קו ומגיעים להסכמות בכל הנושאים הרלבנטיים העומדים על הפרק בהסכם הגירושין. המטרה העיקרית של הסכם גירושין בהסכמה היא לתכנן את תהליך הגירושין ומה שיגיע אחריו כדי לוודא שהכול ברור וידוע מראש וכמובן מוסכם על שני בני הזוג. הסכם גירושין טוב הוא הסכם שבו מראש צופים את האתגרים והמהמורות שעלולים להגיע ומראש מתייחסים אליהם בהסכם .ההסכם ימנע בעצם ויכוחים ומחלוקות עתידיות והרבה עוגמת נפש, זמן , אנרגיה וכסף.
הסכם גירושין בהסכמה לא יכול להיות גנרי או copy-paste מהסכמים אחרים. זהו הסכם אישי המותאם לזוג העומד לפני גירושין תוך התייחסות ספציפית לנקודות החשובות להם. חשוב לגייס לטובת עריכת ההסכם עורך דין המתמחה בגירושין ובהסכמים שמכיר את כל ״הבורות״ האפשריים בדרך לגירושין בהסכמה ויידע לכוון ולעזור לבני הזוג להגיע להסכם מיטבי עבורם.

גירושים בהסכמה

הנושאים בהם עוסק הסכם גירושין בהסכמה -

ראשית, הסכם גירושין מציין את עצם הרצון והבקשה של שני בני הזוג להתגרש. שנית, ההסכם מתייחס לרכוש המשותף ואופן החלוקה שלו בין שני בני הזוג. הנושא השלישי והמרכזי ביותר הוא הילדים הקטינים. באיזו סוג משמורת מדובר – האם יש הורה משמורן אחד, האם משמורת משותפת . בנוסף, התייחסות להסדרי הראייה של ההורה הלא משמורן, דמי המזונות בכל אחד מסוגי המשמורת וכו׳.

איך מתבצע תהליך גירושין בהסכמה?

ראשית, עוד לפני שפונים לעורך דין המתמחה בתחום גירושין ודיני משפחה, שני בני הזוג יכולים להגיע להסכמות ביניהם בכל הנושאים הרלבנטיים להסכם הגירושין ורק אז יפנו לעורך דין כדי שיערוך את ההסכם בצורה רשמית העומדת בדרישות החוק. אופציה נוספת היא לא להשתמש בעורך דין אחד בלבד, אלא כל אחד מבני הזוג נעזר בעורך דין מטעמו שמכין עבורו הסכם גירושין ורק אז נפגשים שני בני הזוג ומנהלים מו״מ על ההסכם שכל אחד מהם הביא. במידה וישנן מחלוקות בין בני הזוג לגבי נושאים מסוימים בהסכם, יש לפנות לעורך דין המתמחה בגירושין כדי לנסות ולהגיע להסכמות. ניתן גם להיעזר במגשר העוסק בתהליכי גישור בין בני זוג והוא זה שיעזור להם ליישב את המחלוקות ולהגיע להסכם גירושין המקובל על שניהם. כל אחת מהאופציות הללו מקובלת וטובה על מנת להגיע להסכמות ולשים את התהליך הקשה והמורכב הזה מאחורינו.

למה כדאי להגיע להסכם גירושין בהסכמה?

התשובה ברורה. גירושין בהסכמה משמעם שבני הזוג מבינים מה הם רוצים ומסוגלים להגיע להסכמות עם בן הזוג השני באופן שמייצר תהליך קצר יחסית, מבלי לבזבז יותר מדי כסף, עם שקט נפשי ורוגע רבים יותר ואווירה טובה ונכונה יותר עבור הילדים שעבורם כל התהליך הזה עלול להיות טראומתי.

ששת השלבים בגירושין בהסכמה

שלב א׳ – קודם כל, צריך להסכים על כך שאתם רוצים להתגרש. לא תמיד שני הצדדים מעוניינים בגירושין וזה מייצר מתח רב וקושי גדול בהגעה להסכמות

שלב ב׳ – פנו למומחה בתחום דיני משפחה וגירושין. רק עורך דין שמתמחה בתחום זה ויש לו ניסיון מוכח בעריכת הסכמי גירושין ומכיר מגוון רחב של תהליכים והסכמים מסוג זה יוכל ללוות אתכם בבטחה לעבר סגירת הסכם שטוב עבורכם.

שלב ג׳ – נסו להגיע להסכמות מבעוד מועד עם בן הזוג ממנו אתם עתידים להתגרש

שלב ד׳ – עריכה וחתימה על הסכם גירושין. מדובר , כאמור, במסמך משפטי לכל דבר ועניין ולכן חשוב לעגן בו את כל הנושאים עליהם אתם רוצים להתדיין אחרת לא תוכלו להתלונן על השלכה כזו או אחרת בהמשך.

שלב ה׳ – את ההסכם יש להפנות לבית המשפט לענייני משפחה כדי לתת לו תוקף משפטי. בית המשפט לא יאשר את ההסכם לפני שיבדוק ששני הצדדים מבינים היטב מה כתוב בהסכם כדי למנוע עוגמת נפש בהמשך.

שלב ו׳ – פתיחת תיק בבית הדין הרבני והגשת ההסכם.

לייעוץ בנושא גירושין פנו אלינו

דילוג לתוכן